Премахни рекламата
Форум   Новини oт екипа на Djagi.com   Отворено писмо до всички

Отворено писмо до всички

Moderator 04 декември 2020

Здравейте лоялни потребители на Djagi,
Позволете ми да се представя, аз съм Джеф, собственик на сайта от седем години.
През всичките тези години, ден след ден, работим усилено, за да подобрим сайта с нови игри, нови функции и т.н. Можете да мислите, че правим това за повече приходи, както понякога чета, но това не е така. Истината е, че искаме да създадем възможно най-доброто място за хората - да се забавляват, докато играят, чатят и прекарват времето си в сайта. Джаги е общност. Голяма общност. Така че разбирам, че като всяка общност е много трудно всички потребители да се харесват. Но нека не забравяме основната причина, поради която прекарваме време в сайта - да се забавляваме. Особено през този тежък период.
Ето защо бих искал да изясня някои моменти относно модераторите.
Аз самият съм страстен играч на Белот, понякога в сайта, но по-често на живо. Едно от големите ми притеснения е честността в игрите, независимо дали са стандартни или турнирни. За съжаление, дори ако няма награда за победа в тези игри, малък % от играчите предпочитат да мамят, вместо да играят честно. Разработихме много инструменти за проследяване на измамниците. Без да разкривам твърде много неща за тези инструменти, мога да кажа, че те са наистина мощни и анализират много неща в поведението на играчите по време на игра. Когато се съобщи за игра или когато инструментите ни изпратят предупреждение, трябва ръчно да проверим дали има аномалия или не. Това е първата причина, поради която Джаги се нуждае от модератори, защото те ще проверят възможната измама. Ако видят нещо нередно, те могат да вземат решение като колектив, т.е. всички модератори трябва да направят проверка по дадения сигнал и да гласуват, така че решенията никога да не са лични.
Втората причина, поради която се нуждаем от модератори, е, че на сайта има много безплатни секции за общуване, публично и насаме - лоби, чатове в игра, форуми и лични съобщения. Задължение на модераторите е да следят за спазване на добрия тон и публикуване на неподходящо съдържание (снимки, видеа и др.).
Бих искал да подчертая, че модераторите на сайта нямат абсолютно никакви привилегии по време на игрите, които играят и не получават заплати за работата си или нещо друго. Те вършат тази работа, защото обичат Джаги и защото искат най-доброто за сайта. Те прекарват невероятно много от свободното си време, за да изпълняват тези задължения и бих искал да им благодаря за това.
Наскоро двама души се присъединиха към екипа. Редовно се опитваме да добавяме нови хора, за да внесем в сайта нови идеи, нови интереси и да имаме различни гледни точки в самия екип. Това означава, че включваме в екипа потребители, които не е задължително да са добри приятели, целта е да разполагаме с различни мнения и взаимно уважение. Наистина мисля, че това е много демократично. Можем да взимаме лоши или грешни решения (кой не взима?), когато добавяме хора в екипа, но това, което бих ви помолил, е поне да им дадем шанс.
За да ви дадем повече контрол върху сайта, ще се опитаме да използваме повече анкети в бъдеще, за да знаем какви са вашите очакания и желания, но отново просто дайте шанс на всеки да докаже своята стойност.

Djagi не е моят сайт. Djagi е вашият сайт.

Благодаря за вниманието.

С уважение и пожелание за весели празници и най-вече здраве за всички и вашите близки,
Джеф


Виж по-стари
magiiika 08 декември 2020

Здравейте и от мен!

Искам да попитам потребителката TempestadM, какво точно има предвид с изказа, че потребителите нямат никакви права, а само задължения? Това е сайт за игри, нали? В който можеш да играеш, да чатиш, да поздравяваш, да даваш мнение, да даваш идеи за развитие и куп още неща! Какви са ни задълженията- да спазваме добрия тон и да играем коректно! Аз други задължения тук не съм видяла да имаме?! И не е ли редно да ни наказват щом не ги изпълняваме? Какви права искате да имате, госпожо? Какво ви е необходимо все още? Конкретизирайте! Замислете дали ако всички спазваха двете и единствени задължения, които имат, дали нямаше да бъде всичко по- приятно? И какво толкова искате от модераторите? Следят игрите, следят за добрия тон… какво повече трябва да направят? Да ни подаряват картички за Добър ден, всеки ден ли? Да ни погалват по косите и да ни пожелават приятни игри ли? И моля никой да не се изказва, че пиша това, защото моя приятелка е в екипа! Моля спрете да се дребнавите и да злобеете! Ако предложите нещо и то не може да бъде осъществено, вероятно си има своите причини! Ако някой не ви допада, не го четете, не му обръщайте внимание. Ако някой ви обиди и накърни, докладвате и ще си го получи! Толкова е лесно всичко!!! Не я разбирам тази мания за изопачаване на реалността!
Аз нямам забележки към сайта, освен към негативните хора, които умело се стремят да драматизирате до толкова, че да направят лош деня и на другия! Ще си играя игрите, ще се забавлявам и когато нещо не ми харесва, ще опитам да потърся помощ. Ако ми я дадат, добре, ако ли не- ще разбера, че си имат основание и просто готово! А ако просто имам лош ден и тук не успея да се развеселя, ще изляза от сайта и няма да развалям деня на останалите! Не си налагам гледната точка, но и аз имам право да си я изкажа!

iiTRON 08 декември 2020

Ясно е, че недоволни потребители винаги ще има, но да не се обърне внимание на обоснованите такива, спазващи добрия тон и формулирали адекватно предложенията/ недоволствата си, говори само едно - не се считат за важни. Но това е все пак право на админите - те си преценяват, не са длъжни да обръщат внимание на всеки недоволен, но все пак... няма да се повтарям.
Към анкетата също беше подходено много емоционално - дори според мен не беше ясно формулирана.
Бих искал да попитам нещо: в сварата как се определя кой е писал бройки на масата, нали лога на чатовете се записва без истинските никове на играчите? Дайте ми гаранция/ доказателство, че нито един потребител не е наказан несправедливо според това неофициално правило? Благодаря!

milenadm 08 декември 2020

Напълно подкрепям поста на магийка. Според мен проблема не са модераторите,а ние потребителите.Наказания та наказания,нима те не са следствие на нашите писания.Какво да ни пуснат да се псуваме ли?Мрънка се за това,че се наказвало без причина,на тия наказания гледам така-знаем се и знаем кой до къде ще стигне та предполагам модераторите с наказанията се опитват да предотвратят скандалите.Та недоволстващи ще ви попитам колко пъти когато ви обидиха,не отговорихте?Колко пъти когато видяхте сгрешил му подадохте ръка,а не го сгазихте?Колко пъти имахте добра дума за друг потребител?Толкова ли е трудно да сме толерантни и малко по-добри едни с други?

Magitta 08 декември 2020

magiiika-След като се иска ВИП , за да можеш да чатиш , да играеш в турнирите, за да можеш да комуникираш в лоби чата, значи трябва да си платиш, а след като си плащаш, трябва да имаш и права.Логично е , щом имаш задължения , да имаш и права.Потребителите имаха права , но те се премахнаха-защо?Колко пъти писах за некоректните играчи в турнирите по Генерал ?Няма да се наказват играчи, които са излизат от турнирна игра в Генерал, нищо че са прецакали бройките на опонента си, това честно ли е?Защо позволиха в свободните игри да влизат и блокирани потребители?Бяха намалили времето за ход в Хавайско парти на 10 сек, после тихомълком го върнаха на 15 и некоректните потребители дремят до 14 сек.Всички предложения за развитие на сайта завършват с една и съща фраза, "Ще видим дали ще се осъществи".Защо има Модератори само за 2 игри?Защо се правят записи само на 2 игри?Наскоро пуснах доклад от чат в Хавайско парти с обида, ами не си го получи въпросният потребител.Защо?Защото е по-лесно да се пропусне.Никой , никога не е искал от член на екипа да погали по главата потребител или да му се изпраща картичка за добър ден.Хайде стига си изопачавала нещата.Нищо лично нямам към нито един член от екипа, повтарям НИЩО ЛИЧНО!Всичко за което съм писала и пиша е свързано само със сайта, затова когато коментирам или критикувам , моля да не се изопачава .Щом си плащаш, значи трябва да имаш права, да можеш да се защитиш , ако се наложи.Да, задължението ми е да спазвам добрият тон и го правя, но лично бях наказана от член на екипа без абсолютно никаква причина!Защо?Никога в нито един момент през 10-те години , в този сайт не съм си позволила обида към някого!!Не може едни да се наказват за някаква дума, извадена от контекста, а други да провокират , нападат и обиждат и да минават между капките, щото са дружки на екипа.Когато се обърнах за помощ към уж компетентното лице на имейла , нямаше дори отговор?Ако потребителят имаше права, може щеше да има възможност да се защити.Не е нормално правилото в общия чат "Да не се спори с Модератор при наложено наказание" , а същият да ти задава въпроса в общия чат "Ама ти спориш ли с мен " и когато потребителят каже -да, прас наказание.Защо е този тормоз?Нима Модератор е на 100% обективен?Не е нормално да не се чува "гласа" на потребителя!10-тки предложения съм правила за развитието на сайта-глас в пустинята!Сайта е само свара и белот...
Винаги съм се отнасяла с уважение към всекиго и всички и факта, че пиша открито за всичко това, означава , че не мрънкам /както се изрази/ , а изказвам мнение като потребител на сайта. Не ме нападай...всеки има право на мнение.За разлика от доста, аз съм себе си и не се мазня на никого.
Не се засягай лично.Това, че ти нямаш забележки, не означава , че и другите нямат.Аз , като всеки друг виждам и позитивното и негативното в сайта.
Никога в нито един момент не съм си позволила да прехвърля към някого "лошият си ден", защото никой не ми длъжен.
Винаги съм позитивна към всички , дори и към тези които не ме харесват и ме нападат.Винаги съм готова да помогна и да бъда полезна.И ще продължа да помагам ..

-Black-Swan- 08 декември 2020

iiTRON, докладите-чатове са анонимни и е истина,че модераторите не виждат и не знаят кого наказват.Когато има чат с писане на бройки, той се дава на админ и той проверява кой стои зад въпросното име . Прави се снимка за доказателство в случай,че наказаният поиска или оспори наказанието .
Имаме удоволствието да Ви уведомим,че са добавени 4 фона за профил по избор , 2 от които са черни.В момента се работи са добавяне на нови изгледи за маси и карти.Желаем Ви приятна игра!

iiTRON 08 декември 2020

-Black-Swan-, тоест и годините си да напишеш - може да имаш наказание, разбрах, мерси

-Black-Swan- 08 декември 2020

iiTRON , много добре разбираш,че не така стоят нещата и единично написани числа, не се приемат веднага за наказание , а се проследява целият чат и дали имат връзка с играта или са написани в друг контекст.

rado_rado 13 декември 2020

След като сте поставили бутони да докладват обида ,поставете бутони за лайкове в форума.След като е сайт за игри драги администратори премахнете чата и да си играем без някой да се прави на много вървежен само и да докладва.Мислите ,че всичко е точно,но повярвайте ,че не е много точно.Голямата заплата иска и голяма отговорност!

Magitta 31 декември 2020

Здравейте уважаеми г-н Джеф,
От месеци пускам тикети за некоректни играчи в турнирите и не само , на играта Хавайско парти, отговорът е един и същи"Ще обсъдим и ще решим дали ще се осъществи", което си е културен отказ от страна на екипа и нежелание да се решат проблемите!Защо се пренебрегват проблемите в останалите игри , освен в сварата и белота?Защо няма Модератор и за другите игри?Защо нищо не се прави да отстраняването на проблемите, въпреки многократните сигнали?В сайта само белот и свара ли се играе?Много добре разбирам, че в сварата и белота се генерират най-много измами, но в крайна сметка , не всички играем тези игри.Спонсорираме сайта с ВИП и закупуване на кредити и чипове, а получаваме некачествени услуги!Това честно ли е?За онези , които вероятно ще реагират ....да, всичко в сайта е по собствено желание, но когато даваш нещо, очакваш да получиш същото , тоест коректност.
Моля да вземете отношение и това неглижиране относно проблемите в останалите игри да спре!

С уважение :Един лоялен потребител!

Liter_Djak 01 януари 2021

Щастлива да е Новата година! Да носи здраве и много доброта. Да грейне слънце в нашата родина, да има мир и обич по света. Да бъдем по-човечни, милостиви. И нека да сме истински щастливи с малките, безценните неща. Честита да е Новата 2021 година! Да няма болки, мъки и беди! емотикона

Трябва да си логнат за да можеш да публикуваш
  Всички категории: 22 Теми: 800 Мнения: 21076
Премахни рекламата